Informácie o šperkoch

 1. Veľkosť prsteňov – tabuľka. Ak neviete veľkosť prsteňa, odmerajte vnútorný priemer svojho. Prípadne odmerajte šnúrkou obvod svojho prsta v mm (jemne utiahnite). Podľa toho ľahko nájdete veľkosť, ktorú potrebujete:
  Vnútorný priemer v cm  EU veľkosť (=obvod prstu)
  1,5 49-51
  1,6 51,5-53,5
  1,7 54-56
  1,8 56,5-58,5
  1,9 59-61
  2,0 61,5-63,5
  2,1 64-66
  2,2 66,5-68,5
  2,3 69-71
  2,4 71,5-74
 2. Dĺžka retiazky – Vyberte si správnu dĺžku, akú hľadáte.  Modelka na
  retiazke je cca veľkosť M.
  retiazky-dlzky

3. Ródiované strieborné šperky – sú strieborné šperky, ktoré sú potiahnuté jemnou vrstvou vzácneho ródia. To dodáva šperku vysoký lesk, vzhľad bieleho zlata a značne obmedzuje černanie striebra.

4. Pozlátené strieborné šperky – sú strieborné šperky, potiahnuté jemnou vrstvou žltého (gold plated) alebo ružového (rose goldplated) zlata. Keďže sa jedná o povrchovú úpravu, treba sa o takéto šperky primerane starať. Nie je vhodné sa v nich kúpať, treba sa vyhýbať kontaktu s chemikáliami (lak na vlasy, balzam, parfém…). Tie môžu povrchovú vrstu narušiť a jej životnosť značne skrátiť. Pri správnej starostlivosti vydrží pozlátený šperk krásny niekoľko rokov.

5. Černanie striebra – ak Vám sčerná Váš obľúbený strieborný šperk, nezľaknite sa! Ide o prirodzenú vlastnosť striebra. Jeho černanie (oxidácia) je často následkom potu (najmä v lete), konzumácie liekov a pod,. ale aj v dôsledku vonkajších vplyvov (termálna voda v kúpeľoch, parfémy a pod.). Nejedná sa o žiadnu vadu šperku. Každý strieborný šperk sa dá (na rozdiel od bižutérie) krásne vyčistiť.  Šperk by Vám mali vedieť vyčisiť v každom zlatníctve.

6. Darčekové balenie – každý objednaný šperk Vám bude doručený v darčekovej krabičke, samozrejme bez poplatku.

Registrácia

Sila hesla Very Weak

Zabudnuté heslo

We do not share your personal details with anyone.